Gréckokatolícka cirkev farnosť Sabinov
  
Kalendár
Dnes je: Utorok
14. august. 2018

Sviatok má:
dnes: Mojmír
zajtra: Marcela
pozajtra: Leonard
včera: Ľubomír

IP:54.80.140.29.
ec2-54-80-140-29.compute-1.amazonaws.com
Hlavné menu
MenuMaker produced NavBar
Pravidelné aktivity
v našej farnosti
Gréckokatol. magazín

TV - naživo
gréckokatolícky magazín

Biblia
Nový zákon
Nový zákon

Starý zákon
Starý zákon
Vyhľadaj na stránke


Pokročilé vyhľadávanie
Radio
Stanica:
Nie je voľba


<a href=''>Play Nie je voľba</a>

Hrať v samostatnom okne
Web kamery
 
Viac web kamier
Panoráma chrámu
Greckokatolícky kostol v Sabinove
Interier-Greckokatolícky kostol v Sabinove
Gréckokatolícka cirkev farnosť Sabinov: Oznamy

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]

Oznamy

OznamyAutor: Krehlik - Nedeľa, 20.05. 2018 - 22:22:26 (35 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | 1147 bajtov | Hodnotenie: 0)

OZNAMY:

- v sobotu 2. júna sa uskutoční 9. Metropolitná púť Gréckokatolíckej cirkvi do Sanktuária Božieho milosrdenstva v Krakove, srdečne Vás pozývam na túto púť v rámci jubilejného roka našej archieparchie. Zapísať sa môžete v sakristii s tým, aby ste hneď vyplatili aj poplatok, ktorý bude činiť 12 EUR na osobu. Ak by ste sa zapísali a nemohli ísť, je potrebné zohnať namiesto seba náhradu. Máme objednané 2 autobusy, prvých 51 zapísaných pôjde prvým autobusom, ďalší druhým autobusom, ktorý zoberie aj veriacich z Miľpoša, príp. Šarišských Michaľan, či Ľutiny. Predpokladaný odchod autobusu bude okolo 4:00 hod., ešte to upresníme.
- 29.6.-1.7. sa v našom mládežníckom centre v Juskovej Voli uskutoční gospelový festival Bárkafest a taktiež sa mládež môže prihlasovať na letné stretnutia v Juskovej Voli
- Tábor archanjela Michala v Brusnicii bude 12.7. – 20.7.2018
- 30.6. sa v Ľuine uskutoční Púť rodín a stretnutie detí s o. arcibiskupom Jánom Babjakom, program začne archijerejskou sv. liturgiou o 10:00, bližšie informácie k týmto akciám nájdete vo vitríne chrámu na plagátoch.

Oznamy

OznamyAutor: Krehlik - Nedeľa, 13.05. 2018 - 21:09:10 (37 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | 2647 bajtov | Hodnotenie: 0)

OZNAMY:

- v sobotu 2. júna sa uskutoční 9. Metropolitná púť Gréckokatolíckej cirkvi do Sanktuária Božieho milosrdenstva v Krakove, srdečne Vás pozývam na túto púť v rámci jubilejného roka našej archieparchie. Zapísať sa môžete v sakristii s tým, aby ste hneď vyplatili aj poplatok, ktorý bude činiť 12 EUR na osobu. Ak by ste sa zapísali a nemohli ísť, je potrebné zohnať namiesto seba náhradu. Máme objednané 2 autobusy, prvých 51 zapísaných pôjde prvým autobusom, ďalší druhým autobusom, ktorý zoberie aj veriacich z Miľpoša, príp. Šarišských Michaľan, či Ľutiny. Predpokladaný odchod autobusu bude okolo 4:00 hod., ešte to upresníme. Prosím, aby ste sa zapísali najneskôr do nedele 20. mája, aby sme potom mohli dopĺňať autobusy z ostatných farnosti dekanátu. Po predchádzajúcich skúsenostiach pripomínam, že keďže budeme cestovať do Poľska, je treba mať pri sebe občianske preukazy alebo pasy. Ak by šli aj deti, ktoré ešte nemajú občianske preukazy, potrebujú mať pasy.
- Apoštolská penitenciária v Ríme udelila možnosť získania plnomocných odpustkov počas Jubilejného roka Prešovskej archieparchie 2018 za seba, aj za duše v očistci pre tých, ktorí za splnenia obvyklých podmienok (sv. spoveď, účasť na sv. liturgii, modlitba na úmysel sv. otca) navštívia niektorý z týchto gréckokatolíckych chrámov: Katedrála v Prešove, Chrám Zosnutia Presv. Bohorodičky v Humennoma vo Vranove nad Topľou - Čemernom, Chrám sv. apoštolov Petra a Pavla v Bardejove a v Poprade, Chrám Nepoškvrneného Počatia Bohorodičky na hore Zvir v Litmanovej, Chrám bl. Vasiľa Hopka v Snine – Brehoch a v Stropkove a Chrám Božej múdrosti vo Svidníku. Starí a chorá a všetci, ktorí z vážnej príčiny nemôžu vyjsť z domu, môžu rovnako získať plnomocné odpustky, ak sa rozhodnú pre odpor ku každému hriechu a myšlienke, a len čo to bude možné, ponúknu Bohu tri zvyčajné podmienky, ak sa duchovne spoja s prosbami a svojimi bolesťami alebo obmedzeniami svojho života.
- 26.5. sa v Raslaviciach uskutoční rómsky gospelový festival Festrom
- 29.6.-1.7. sa v našom mládežníckom centre v Juskovej Voli uskutoční gospelový festival Barkafest a taktiež sa mládež môže prihlasovať na letné stretnutia v Juskovej Voli
- Tábor archanjela Michala na Osturni bude 12.7. – 20.7.2018
- 30.6. sa v Ľuine uskutoční Púť rodín a stretnutie detí s o. arcibiskupom Jánom Babjakom, program začne archijerejskou sv. liturgiou o 10:00, bližšie informácie k týmto akciám nájdete na vo vitríne chrámu na plagátoch.

Oznamy

OznamyAutor: Krehlik - Sobota, 05.05. 2018 - 13:55:47 (49 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | 564 bajtov | Hodnotenie: 0)

OZNAMY:

- vzadu v chráme si môžete zakúpiť odznak po 2 EURA a voňavý osviežovač do auta po 3 EURA, kúpou podporíte kresťanské stretnutie mládeže P18.
- v sobotu 2. júna sa uskutoční 9. Metropolitná púť Gréckokatolíckej cirkvi do Sanktuária Božieho milosrdenstva v Krakove, srdečne Vás pozývam na túto púť v rámci jubilejného roka našej archieparchie. Prosím, aby ste sa zapísali v sakristii najneskôr do nedele 20. mája, aby sme potom mohli dopĺňať autobusy z ostatných farnosti dekanátu. Cena na osobu je 12 EUR.

Oznamy

OznamyAutor: Krehlik - Nedeľa, 29.04. 2018 - 14:19:39 (36 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | 1949 bajtov | Hodnotenie: 0)

OZNAMY:

- počas tohto jubilejného roku našej archieparchie putuje po farnostiach dekanátov ikona Krásnobrodskej Bohorodičky. V našej farnosti bude počas mariánskeho mesiaca máj. Privítame ju teda v utorok 1. mája ráno pred sv. liturgiou o 7:45 s tým, že si budete mať možnosť vypočuť históriu tejto ikony a spoločne sa pred ňou pomodlíme, aby nám Mária vyprosovala pre našu farnosť hojné Božie požehnanie. Počas mesiaca máj sa budeme modliť modlitbu k Márii, ktorú ste sa zvykli modliť pred sv. liturgiou spoločne s kňazom vždy po sv. liturgii. V piatky tohto mesiaca budú mať mariánsky program a rozjímavé sv. ružence jednotlivé spoločenstvá. 4.5. po sv. liturgii mariánsky program spoločenstvo mladých z farnosti, 11.5. ružencové spoločenstvo, 18.5. spoločenstvo žien a 25.5. spoločenstvo mužov budú mať pred sv. liturgiami o 17:15 rozjímavé sv. ružence. Prosím mládež, ženy a mužov, ktorí sa chcú zapojiť do tejto modlitby, aby sa to dali vedieť o. Slavomírovi alebo o. Jánovi. Počas ostatných dní budú pred sv. liturgiami, tak ako po iné roky v mesiaci máj, molebeny k Presv. Bohorodičke. Taktiež v pondelok o 19:00 bude v chráme nácvik Akatistu k Presv. Bohorodičke, ktorí môžete, príďte. Akatisty sa budeme počas mesiaca máj modlievať nedeľami o 14:30 namiesto večierne. Pozývam celú farnosť k účasti na týchto mariánskych modlitbách, aby sme si prišli vyprosiť hojné milosti pre seba, naše rodiny aj celú farnosť, mesto, krajinu.
- 1.5. sa uskutoční Turistický deň s o. arcibiskupom a metropolitom Jánom, na ktorý pozývame najmä deti a mládež. Trasa povedie zo Zámutova na Juskovu Voľu. Začiatok programu bude v Zámutove o 9:00 hod. Bližšie informácie nájdete na stránke nášho mládežníckeho centra v Juskovej Voli.
- vzadu v chráme si môžete zakúpiť odznak po 2 EURA a voňavý osviežovač do auta po 3 EURA, kúpou podporíte kresťanské stretnutie mládeže P18.

Oznamy

OznamyAutor: Krehlik - Piatok, 16.02. 2018 - 07:13:59 (92 čitateľov)
(Zobraziť celý článok | 1209 bajtov | Hodnotenie: 0)

OZNAMY:

- v nedeľu 25.2. bude v Ľutine odpust baziliky minor – Katedra sv. Petra, archijerejská sv. liturgia tam bude o 10:00, pozývame
- vo vitríne a vzadu na nástenke je rozpis Krížových ciest počas pôstneho obdobia, ktoré budú viesť jednotlivé spoločenstvá našej farnosti, srdečne Vás na tieto Krížové cesty pozývame. Taktiež bohoslovecká skupina Anastasis bude počas pôstu robiť tieňové Krížové cesty, ich rozpis nájdete na plagáte vo vitríne, u nás v Sabinove budú na Veľký piatok 30.3. o 20:00 pri fontáne v parku, už teraz vás srdečne pozývame
- počas pôstu je vzadu v chráme pokladnička, kde môžete prispieť na obnovenie vojnou zdevastovanej obce Bartella v Iraku, aby sa tam mohli vrátiť kresťanské rodiny. Všetky katolícke diecézy na Slovensku sa zapojili do podpory obnovy 9. miest a obcí v Iraku, aby tak pomohli kresťanským rodinám. Podporu tejto konkrétnej obce Bartella si zobrali pod patronát gréckokatolícke diecézy na Slovensku. Obnova jedného domu stojí priemerne 5 800 EUR a ďalších približne 1 500 EUR je treba na to, aby bol obývateľný. Už vopred ďakujeme za milodary na tento účel, na ktorý môžete prispieť počas pôstneho obdobia.

294 článkov (59 stránok, 5 článkov na stránku)
[ 2 | 3 | 4 ]
Prejsť na:

Počítadlo
Verejných návštev
stránok od 01.01.2010

[ Viac ]
Počet ľudí na stránke
Spolu: 21
Filiálka Š. Michaľany
Grékatolíci WEB Š. Michaľany
Ankety
Ako sa Vám pačí naša WEB stránka?

Slabá
Pekná
Veľni peknáVýsledky
Ďalšie ankety

Hlasov 922
Počasie
Predpoveď počasia : www.meteo.sk
Fáza mesiaca


SATELITY
   SHMÚ       EUMETSAT
   
Poštové schránky

TU môžeš zmeniť svoje HESLO, ak zadaš svoju E-mial adresu a STARÉ heslo!
Odkazy na WEB

Webhosting WebSupport
Hosting s ľudským prístupom

Rimskokatolícka farnosť Sabinov
Rímskokatolícka cirkev farnosť Sabinov

Oficiálna stránka katolíckej cirkvi na Slovensku
Oficiálna stránka katolíckej cirkvi na Slovensku

Obec Milpoš
Oficiálna stránka obce Milpoš

Mesto Sabinov
Mesto Sabinov kde sa dobre žije

Krehlík Ján
Súkromné stránky Ján Krehlik

Gréckokatolícka farnosť Ďačov
Gréckokatolícka farnosť Ďačov

Gréckokat. arcibiskupstvo Prešov
Gréckokat. arcibiskupstvo Prešov

[ Pozri ZOZNAM ]
KALKULAČKA
Kalkulačka
 
TV vysielania


OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV


©2010
www.krehlik.eu WEBmaster: Krehlík Ján st.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.07 sekúnd

Infor. o registracii domeny  
Admin