Gréckokatolícka cirkev farnosť Sabinov
  
Kalendár
Dnes je: Streda
24. október. 2018

Sviatok má:
dnes: Kvetoslava
zajtra: Aurel
pozajtra: Demeter
včera: Alojzia

IP:54.92.163.105.
ec2-54-92-163-105.compute-1.amazonaws.com
Hlavné menu
MenuMaker produced NavBar
Pravidelné aktivity
v našej farnosti
Gréckokatol. magazín

TV - naživo
gréckokatolícky magazín

Biblia
Nový zákon
Nový zákon

Starý zákon
Starý zákon
Vyhľadaj na stránke


Pokročilé vyhľadávanie
Radio
Stanica:
Nie je voľba


<a href=''>Play Nie je voľba</a>

Hrať v samostatnom okne
Web kamery
 
Viac web kamier
Panoráma chrámu
Greckokatolícky kostol v Sabinove
Interier-Greckokatolícky kostol v Sabinove
Oznamy

Oznamy

OZNAMY:

- v sobotu 2. júna sa uskutoční 9. Metropolitná púť Gréckokatolíckej cirkvi do Sanktuária Božieho milosrdenstva v Krakove, srdečne Vás pozývam na túto púť v rámci jubilejného roka našej archieparchie. Zapísať sa môžete v sakristii s tým, aby ste hneď vyplatili aj poplatok, ktorý bude činiť 12 EUR na osobu. Ak by ste sa zapísali a nemohli ísť, je potrebné zohnať namiesto seba náhradu. Máme objednané 2 autobusy, prvých 51 zapísaných pôjde prvým autobusom, ďalší druhým autobusom, ktorý zoberie aj veriacich z Miľpoša, príp. Šarišských Michaľan, či Ľutiny. Predpokladaný odchod autobusu bude okolo 4:00 hod., ešte to upresníme. Prosím, aby ste sa zapísali najneskôr do nedele 20. mája, aby sme potom mohli dopĺňať autobusy z ostatných farnosti dekanátu. Po predchádzajúcich skúsenostiach pripomínam, že keďže budeme cestovať do Poľska, je treba mať pri sebe občianske preukazy alebo pasy. Ak by šli aj deti, ktoré ešte nemajú občianske preukazy, potrebujú mať pasy.
- Apoštolská penitenciária v Ríme udelila možnosť získania plnomocných odpustkov počas Jubilejného roka Prešovskej archieparchie 2018 za seba, aj za duše v očistci pre tých, ktorí za splnenia obvyklých podmienok (sv. spoveď, účasť na sv. liturgii, modlitba na úmysel sv. otca) navštívia niektorý z týchto gréckokatolíckych chrámov: Katedrála v Prešove, Chrám Zosnutia Presv. Bohorodičky v Humennoma vo Vranove nad Topľou - Čemernom, Chrám sv. apoštolov Petra a Pavla v Bardejove a v Poprade, Chrám Nepoškvrneného Počatia Bohorodičky na hore Zvir v Litmanovej, Chrám bl. Vasiľa Hopka v Snine – Brehoch a v Stropkove a Chrám Božej múdrosti vo Svidníku. Starí a chorá a všetci, ktorí z vážnej príčiny nemôžu vyjsť z domu, môžu rovnako získať plnomocné odpustky, ak sa rozhodnú pre odpor ku každému hriechu a myšlienke, a len čo to bude možné, ponúknu Bohu tri zvyčajné podmienky, ak sa duchovne spoja s prosbami a svojimi bolesťami alebo obmedzeniami svojho života.
- 26.5. sa v Raslaviciach uskutoční rómsky gospelový festival Festrom
- 29.6.-1.7. sa v našom mládežníckom centre v Juskovej Voli uskutoční gospelový festival Barkafest a taktiež sa mládež môže prihlasovať na letné stretnutia v Juskovej Voli
- Tábor archanjela Michala na Osturni bude 12.7. – 20.7.2018
- 30.6. sa v Ľuine uskutoční Púť rodín a stretnutie detí s o. arcibiskupom Jánom Babjakom, program začne archijerejskou sv. liturgiou o 10:00, bližšie informácie k týmto akciám nájdete na vo vitríne chrámu na plagátoch.
 
Súvisiace odkazy
· Viac o Oznamy
· Ďalšie články od autora: Krehlik


Najčítanejší článok na tému Oznamy:
Slávnosť ĽUTINA

Hodnotenie článku
Priemerné hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

Možnosti

 Vytlačiť článok Vytlačiť článok

Súvisiaca téma

Oznamy
OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV


©2010
www.krehlik.eu WEBmaster: Krehlík Ján st.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.07 sekúnd

Infor. o registracii domeny  
Admin